1402.06.07

استفاده از اتصالات مختلف برای ساخت سیستم‌های آبرسانی، گازرسانی و صنایع مختلف دیگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زانویی یکی از انواع اتصالاتی است که برای ایجاد قوس و زاویه در اتصالات لوله‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات نه تنها می‌توانند کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی داشته باشد، بلکه عدم وجود آن‌ها می‌تواند یک عیب بسیار بزرگ نیز محسوب شود. به همین خاطر در حال حاضر، این محصولات به‌عنوان یک اتصال‌دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. با ما همراه باشید تا با زانویی، کاربردهای مختلف آن و زوایای موجود در این محصول در بازار آشنا شوید.

زانویی چیست ؟

 زمانی که نیاز به استفاده از سیستم‌های لوله‌ای شکل باشد، ایجاد قوس و خم در این سیستم‌ها ضروری است. در اکثر ساختمان‌ها و صنایع، استفاده از لوله‌هایی که بدون زاویه هستند برای ایجاد اتصالات کافی نیست؛ چون به‌هر‌حال ممکن است که یک سری اتصالات نیاز به زاویه داشته باشند. زانویی که مشابه با زانوی انسان است و با زاویه‌های مختلف تولید می‌شود، وظیفه ایجاد خم و قوس در لوله‌ها و اتصالات فلزی و غیر فلزی را دارد. بنابراین، دلیل اصلی نام‌گذاری زانویی، مشابه بودن این محصول با زانوی انسان است. در حال حاضر این محصولات در صنایع مختلفی از جمله پتروشیمی، صنایع غذایی، ساختمان سازی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند. چون هر یک از کاربردهای این محصولات با هم متفاوت است، آن‌ها نیز با جنس‌های مختلف و کاربردهای متنوعی تولید شده‌اند. اتصالات زاویه‌دار می‌توانند از جنس جنس، نوع نصب و جوش و همچنین ابعاد به انواع مختلفی تقسیم‌بندی شوند. همین موضوع ایجاب می‌کند که خریداران این اتصالات به جزئیات آن‌ها توجه داشته باشند و بر اساس نیاز خود، بهترین اتصالات را سفارش دهند.  با معرفی و بررسی کانال کشی تهویه توسط برند سانا داکت همراه ما باشید.

 انواع زاویه‌های زانویی 

زانویی به‌دلیل داشتن زاویه‌های مختلف با این نام شناخته می‌شود. در اکثر موارد و برای اینکه اتصالات کامل شوند، از محصولاتی با زاویه 90 درجه استفاده می‌شود؛ اما این بدین معنی نیست که این محصولات فقط با زاویه 90 درجه تولید می‌شوند. بلکه می‌توان آن‌ها را در هر زاویه‌ای و حتی بر اساس نظر مشتری در زاویه‌های سفارشی نیز تولید کرد. به طور کلی، این محصولات از نظر زاویه به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که رایج‌ترین آن‌ها 45 درجه، 90 درجه و 180 درجه است. 

 زانویی ۴۵ درجه

 در مواقعی که استفاده از اتصالات با قوس 90 درجه ضروری نباشد، می‌توان از لوله‌هایی با اتصال 45 درجه استفاده کرد. این محصولات باعث ایجاد یک قوس به اندازه 45 درجه در لوله‌های فلزی و غیر فلزی می‌شود. با توجه به اینکه زاویه ایجاد شده میان دو لوله با کمک این اتصال‌دهنده کمتر است، می‌توان گفت که این نوع محصول اصطکاک کمتری ایجاد کرده و با فشار کمتری سیالات مختلف را عبور می‌دهد. به همین خاطر معمولا در این مدل از اتصالات کمتر شاهد گرفتگی هستیم. 

زانویی 90 درجه 

 رایج‌ترین نوع اتصال زاویه‌داری که برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، این محصول با قوس 90 درجه است. نام این محصول در بازار و صنعت، زانویی عمودی نیز هست که امکان تولید آن با شعاع کوتاه و بلند وجود دارد. در اکثر موارد برای ایجاد انشعاب در اتصالات مختلف، می‌توان از این محصول استفاده کرد. 

 زانویی ۱۸۰ درجه 

یکی دیگر از انواع زاویه‌هایی که برای اتصال دادن چند لوله مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، 180 درجه است. زانویی 180 درجه برای ایجاد زاویه و جریان بازگشتی استفاده می‌شود و امکان استفاده از آن با شعاع کوتاه و بلند وجود دارد. از جمله کاربردهای این محصولات می‌توان به سیم پیج‌های حرارتی، دریچه‌های تانک، مبدل‌های حرارتی و ... اشاره کرد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات و یا خرید اتصالات شلواره ای با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 زانویی بدون درز چیست؟

 در سال‌های اخیر استفاده از اتصالات مختلف با بیشترین درجه امنیت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به طوری که در اکثر شرکت‌های تولید کننده این موضوع به یک قانون تبدیل شده است و هر روز به کیفیت محصولات تولیدی توسط این کارخانه‌ها افزوده می‌شود. یکی از معایب برخی از اتصال‌دهنده‌ها این است که به مرور زمین دچار خوردگی و افت کیفیت می‌شوند و دیگر قادر به انتقال سیال و یا گاز نیستند. حتی وجود نشتی در این اتصال‌دهنده‌ها می‌تواند مشکلات رایجی را برای آن‌ها به وجود آورد. همین موضوع باعث شده تا شرکت‌های تولید کننده زانویی، اقدام به تولید محصولات بدون درز کنند. زانویی بدون درز با فرآیند خاصی تولید شده و همانطور که از نامش مشخص است، بدون درز و شیار است. این محصولات می‌توانند در برابر فشار و جریان‌های سنگین مقاومت بالایی از خود نشان دهند و احتمال نشتی جریان کمتری داشته باشند. زانویی بدون درز بیشتر در صنایع حساس مانند پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. طول‌عمر این محصولات بیشتر از مدل‌های درز‌دار است. به همین خاطر در مواقعی که امکان تعویض دوره‌ای این محصولات نباشد، می‌توان از این محصولات استفاده کرد. سانا داکت مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز دمپرها را در اختیار شما قرار دهد.

قیمت انواع اتصالات زاویه‌دار

  زانویی‌های زاویه‌دار در شکل‌ها و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام کاربردهای خاص خودشان را دارند. استفاده از اتصالات زاویه‌دار برای صنایع مختلف ضروری است؛ اما باید توجه داشت که این اتصالات هر کدام دارای کاربردهای خاصی هستند و باید با جنس و متریال‌های متنوعی نیز خریداری شوند. گاهی برای یک صنعت نیازی به خرید اتصالات گران‌قیمت نیست؛ اما در برخی از شرایط نیز حتما باید از بهترین نوع اتصالات استفاده کرد. برای اطلاع از قیمت انواع اتصالات زاویه دار مانند زانویی فولادی، پلاستیکی، فولاد ضد زنگ و ... باید به مراکز فروش این محصولات مراجعه نمایید. در حال حاضر به لطف تنوع بالای موجود در بازار، این امکان برای شما فراهم شده تا بتوانید این اتصالات زاویه‌دار را با تنوع بالای قیمتی خریداری نمایید. به خصوص اینکه آن‌ها از نظر سایز‌بندی نیز تنوع بالایی دارند. در این مقاله در مورد زانویی و کاربردهای مختلف آن در صنایع صحبت کردیم. این محصولات در زاویه‌های مختلف تولید می‌شوند و از نظر تولید به دو دسته بدون درز و درزدار تقسیم بندی می‌شوند. برای خرید این اتصالات زاویه‌دار می‌توانید به مراکز فروش آن‌ها مراجعه کرده و بر اساس نیاز، این محصولات را با زاویه‌ها و جنس‌های مختلف سفارش دهید.