در این مقاله در مورد کانال فلزی و کاربردهای آن در سیستم تهویه صحبت می کنیم. این کانال‌ها می‌توانند با مقاومت بالا، کیفیت عالی و ماندگاری مناسب، برای محیط‌های مسکونی و تجاری گزینه خوبی باشند. به ویژه اگر با کیفیت بسیار بالا ساخته شده باشند و بتوانند تا سال‌ها برای یک مکان مورد استفاده قرار گیرند. گوشه کانال فلزی نیز برای تکمیل این کانال‌ها و ایجاد قوس در آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد با ما همراه باشید تا با کانال فلزی و گوشه فلزی کانال آشنا شوید و کاربردهای هر کدام را به شما توضیح دهیم.

کانال فلزی

 استفاده از سیستم‌های تاسیساتی مختلف برای تاسیسات گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها با بهترین عملکرد، می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. همین موضوع باعث شده تا شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی در سطح کشور ایران فعالیت خودشان را در زمینه تولید انواع مصالح ساختمانی آغاز کنند. کانال فلزی، محصولی است که جهت انتقال هوای گرم و سرد در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کانال‌ها برای سیستم‌های گرمایش و سرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای نصب آن‌ها، نیاز به گوشه فلزی کانال نیز هست.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تهویه صنعتی مراجعه کنید

 کانال فلزی چیست؟ 

 کانال فلزی، یک محصول خاص و پیش ساخته است که می‌تواند برای انتقال هوای سرد و گرم در سیستم گرمایش و سرمایش داخلی مورد استفاده قرار گیرد. این کانال‌ها کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف و ساختمان‌های تجاری و مسکونی دارند. به طوری که عدم استفاده از آن‌ها، می‌تواند باعث مختل شدن عملکرد سیستم‌های گرمایش و سرمایش شود. کانال فلزی به دلیل اینکه امکان ساخت با هر ابعاد و شکلی را دارد، می‌تواند به صورت توکار در ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرد. این کانال‌ها با متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند تا بتوان با بهترین بازدهی، از سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده کرد. 

گوشه فلزی کانال و کاربرد آن در کانال

 گوشه فلزی کانال یکی از انواع اتصالاتی است که معمولا با جنس گالوانیزه با ضخامت پایین تولید می‌شود و می‌تواند کاربردهای بسیار زیادی را در امر متصل کردن کانال‌های فلزی داشته باشد. گوشه‌های فلزی در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. برخی از آن‌ها دارای سوراخ و برخی دیگر ساده هستند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند قابلیت‌های خاص خودشان را داشته باشند. گوشه فلزی کانال، برای شرایطی که نیاز به متصل کردن کانال فلزی به یکدیگر در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون جوش است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا جنس گوشه فلزی کانال، با جنس کانال یکسان است. به همین خاطر می‌توان از همان شرکت‌های تولید کننده کانال‌های فلزی، گوشه فلزی کانال را نیز سفارش داد. گوشه فلزی 2 سانتی و 3 سانتی، رایج‌ترین گوشه‌های فلزی موجود در بازار شناخته می‌شوند که می‌توانند برای انواع کانال‌های فلزی مورد استفاده قرار گیرند. این گوشه‌ها دارای زاویه 90 درجه هستند و با ضخامت‌های متفاوت نیز قابل سفارش می‌باشند. 

 انواع کانال فلزی

 کانال‌های فلزی که می‌توانند به همراه گوشه فلزی کانال در محل نصب شوند، دارای تنوع بالایی از نظر ابعاد، جنس و جزئیات مختلف دیگر هستند؛ اما فارغ از این موضوعات، این کانال‌ها از نظر شکل ظاهری به دو دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند که بر اساس کاربرد مورد نظر می‌توان آن‌ها را با ضخامت‌ها و ابعاد مختلف سفارش داد. سانا داکت مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز هوابندی را در اختیار شما قرار دهد.

کانال‌های فلزی مربعی

 کانال فلزی مربعی که دارای سطح مقطع مربعی شکل است، می‌تواند برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری جهت انتقال هوای مرطوب و گرم مورد استفاده قرار گیرد. این کانال‌ها جزء پرکاربردترین کانال‌های فلزی محسوب می‌شوند که در اکثر ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

کانال‌های فلزی دایره‌ای

 کانال‌های فلزی دایره‌ای، با سطح مقطع گرد طراحی شده‌اند و می‌توانند برای مناطق خاصی که امکان استفاده از کانال‌های فلزی با سطح مقطع مربعی شکل نیست، مورد استفاده قرار گیرند. 

 بهترین جنس کانال فلزی

 افرادی که در زمینه خرید و نصب کانال‌های فلزی در ساختمان‌ها فعالیت دارند، همواره در تلاش هستند که با بودجه محدود بهترین کانال فلزی را در یک مکان نصب نمایند. البته واقعیت این است که هر چقدر جنس این کانال‌ها بهبود پیدا کند، قیمت آن‌ها نیز بالاتر می‌رود. به طوری که هر چقدر کانال‌های فلزی مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر باشند، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. بهترین جنس کانال فلزی، جنس ضد زنگ است. استیل ضد زنگ را می‌توان یکی از بهترین متریال‌های فلزی برای ساخت کانال‌های فلزی شناخت؛ چرا که این محصولات به راحتی در اثر رطوبت تخریب نمی‌شوند و نیازی به تعویض پس از گذشت چندین سال ندارند. با این حال اگر تخصص کافی برای انتخاب کانال‌های فلزی با بهترین جنس را ندارید، می‌توانید با شرکت‌های تولید کننده و یا فروشندگان این محصولات ارتباط بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات و یا خرید فلنج آهنی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 کانال فلزی عایق سیستم تهویه

 نگرش مهندسین ساختمان سازی برای استفاده از محصولات عایق باعث شده تا هر روز به شمار محصولات ساختمان سازی عایق در جهان افزوده شود. کانال فلزی عایق سیستم تهویه، یکی از انواع کانال‌های فلزی است که می‌تواند به همراه گوشه کانال فلزی در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. وجود یک لایه عایق در کانال فلزی، می‌تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند و باعث بهبود شرایط تهویه ساختمان شود. از این رو از نظر اقتصادی، استفاده از کانال‌های فلزی که خود انتقال‌دهنده جریان هستند با یک عایق می‌تواند مزایای زیادی را به‌همراه داشته باشد. به خصوص در شرایط کنونی که اتلاف انرژی می‌تواند تاثیر بسیار بدی روی شرایط منابع کشور داشته باشد. 

 قیمت کانال و گوشه فلزی کانال 

قیمت گوشه فلزی کانال و کانال فلزی بر اساس نوع متریال به کار رفته در این کانال‌ها محاسبه می‌شود. البته برای قیمت‌گذاری دقیق کانال کشی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری، نصاب باید پس از بازدید از ساختمان، میزان کانال فلزی مورد نیاز را تشخیص داده و بر اساس آن قیمت تخمینی خود را اعلام کند. بسته به تعداد گوشه فلزی کانال و متراژ کانال، قیمت آن محاسبه خواهد شد. در نظر داشته باشید که قیمت فولاد و آلیاژهای فلزی به صورت روزانه تعیین می‌شوند. بنابراین، بدیهی است که محصولاتی مانند گوشه‌های فلزی و کانال‌های فلزی با قیمت‌های روزانه خریداری خواهند شد. لذا در صورت نیاز به خرید این محصولات، حتما از قیمت روز آن‌ها مطلع شوید و سپس برای خرید آن‌ها برنامه‌ریزی نمایید.