در سال‌های اخیر بسیاری از صنایع روی به استفاده از محصولاتی آورده‌اند که در کنار داشتن کارایی فوق العاده، می‌توانند امنیت را در یک فضا تامین کنند. کانال پیش ساخته، یکی از انواع محصولاتی است که به منظور انتقال آب و یا تاسیسات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو نصب این کانال‌ها در فضاهای مسکونی و تجاری و همچنین برای مناطق کشاورزی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر می‌خواهید با انواع کانال‌های پیش ساخته، کاربردهای هر کدام و قابلیت‌های مختلفی که دارند آشنا شوید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

کانال پیش ساخته چیست؟

 تقاضای صنایع مختلف به استفاده از محصولاتی که از پیش آماده شده‌اند، باعث شده تا محصولات بسیار متنوعی روانه بازار شوند. کانال پیش ساخته، یکی از انواع این کانال‌ها است که در کنار داشتن قابلیت‌های مختلف، می‌تواند به‌عنوان یک محصول انتقال‌دهنده آب و تاسیسات مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این کانال‌ها در کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلفی بر اساس نیاز ساخته می‌شوند و پس از انتقال به محل پروژه نصب خواهند شد. استفاده از کانال پیش ساخته در فضاهای مختلف مانند ساختمان‌های تجاری و اداری، مناطق کشاورزی و ... می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. به خصوص اینکه این کانال‌ها می‌توانند با ابعاد و اندازه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. نصب ساده و سریع، امکان سفارشی سازی این کانال‌ها و امکان اضافه کردن درپوش و قابلیت‌های مختلف به این کانال‌ها باعث شده تا بتوانیم آن‌ها را به‌عنوان یک محصول عالی در صنایع مختلف بشناسیم.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه زانویی مراجعه کنید

 کاربردهای مختلف کانال پیش ساخته

 کانال پیش ساخته از نظر کاربرد به دو دسته تاسیساتی و آب رو تقسیم بندی می‌شود. بر اساس نیاز باید حتما این کانال‌ها را با جنس و ابعاد مختلفی سفارش داد. در غیر این صورت احتمال اینکه این کانال‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن دچار خرابی شوند و عملکرد خوبی نداشته باشند، وجود دارد. 

 کانال پیش ساخته برای تاسیسات

کانال‌های پیش ساخته تاسیسات، همانطور که از نامشان مشخص است می‌توانند برای جابجایی و انتقال تاسیسات مورد استفاده قرار گیرند. این کانال‌ها برای انتقال سیستم‌های آبرسانی، برق‌رسانی، لوله‌های گاز، انشعابات برق و ... استفاده می‌شوند. این کانال‌ها بر اساس کاربرد و نوع محصولی که در خود جای می‌دهند باید دارای جنس متفاوتی باشند و درجه مقاومت آن‌ها نیز به‌صورت مشخص انتخاب گردد. کانال‌های پیش ساخته که برای تاسیسات استفاده می‌شوند، می‌توانند دسترسی راحت‌تری را به تاسیسات بدهند. به همین خاطر در مواقعی که نیاز به دسترسی به این تاسیسات باشد، دیگر نیازی به حفاری عمیق نیست و حتی می‌توان از دریچه‌های بازشو این کانال‌ها برای دسترسی به تاسیسات مختلف مانند تاسیسات برق و گاز استفاده کرد. 

کانال پیش ساخته برای انتقال آب

 کانال پیش ساخته برای انتقال آب که به نام کانال‌های پیش ساخته آب رو نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع کانال‌های پیش ساخته است که با متریال‌های خاص تولید شده و امکان انتقال آب را فراهم می‌کند. این کانال‌ها می‌توانند برای انتقال مایعات و سیالات مختلف دیگر نیز استفاده شوند. جریان مناسب سیال در این کانال‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین خاطر سطح روی این کانال‌ها باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که سیال به راحتی از روی آن عبور داده شود. سانا داکت مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز کانال کشی بیمارستان را در اختیار شما قرار دهد.

انواع جنس کانال پیش ساخته

 کانال‌های پیش ساخته‌ای که توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی توسط کشور ایران تولید می‌شود، از نظر جنس به چندین دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. بدیهی است که برای انتقال سیالات و یا تاسیسات حساس می‌توان از متریال‌های خاص دیگری علاوه بر این متریال‌ها نیز استفاده کرد. 

 کانال‌های پیش ساخته بتنی

 کانال‌های پیش ساخته بتنی، جزء کانال‌های پیش ساخته محبوب و ارزان‌قیمت است که می‌توان برای تاسیسات و انتقال آب مورد استفاده قرار داد. مزیت این کانال‌ها، طول‌عمر بالای آن‌ها مقاومتی است که در برابر فشار جریان آب و سیالات مختلف دارند. این کانال‌ها می‌توانند با ابعاد مورد نیاز و بر اساس نظر مشتری تولید شوند. کانال‌های پیش ساخته بتنی در کنار مزایای زیادی که دارند، به دلیل سنگین بودن قابلیت جابجایی آسانی نخواهند داشت. به خصوص در مواقعی که نیاز به استفاده از کانال‌های پیش ساخته بسیار بزرگ برای محیط‌های مختلف باشد. 

کانال‌های پیش ساخته فلزی

 فلز از جمله متریال‌هایی است که می‌تواند برای ساخت کانال پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرد. فلز ضد زنگ، بهترین گزینه برای استفاده در کانال‌های پیش ساخته است که در کنار داشتن کیفیت بالا می‌تواند تا مدت‌ها برای شما کارایی داشته باشد. کانال‌های پیش ساخته فلزی در کنار داشتن مزایای مختلف، در مواقعی که نیاز به عایق بودن کانال‌ها است، قابل استفاده نمی‌باشند. کانال‌های پیش ساخته فلزی می‌توانند در ابعاد مختلف و در قطرها و ضخامت‌های متفاوت سفارش داده شود. جنس استیل، آلومینیوم، فولاد و ... از جمله متریال‌های رایجی‌اند که برای ساخت این کانال‌ها استفاده می‌شوند. 

 کانال‌های پیش ساخته پلاستیکی

 کانال‌های پیش ساخته پلاستیکی یا پلیمری، محصولاتی خاص، ضد آب و عایق هستند که برای انتقال تاسیسات و آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کانال‌ها کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند و به دلیل داشتن وزن سبک بسیار مورد توجه هستند. با این حال انتخاب این کانال‌ها به جای کانال‌های پیش ساخته بتنی و فلزی، بستگی به نظر شخصی شما دارد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات و یا خرید اتصالات شلواره ای با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 قیمت کانال‌های پیش ساخته تولیدی در ایران

 قیمت کانال‌های پیش ساخته تحت تاثیر عوامل بسیار متنوعی از جمله جنس، ابعاد و متریال‌های به کار رفته در این کانال‌ها است. هر چقدر کانال‌های پیش ساخته بتنی جنس مرغوب‌تر و باکیفیت‌تری داشته باشند، می‌توانند با قیمت بالاتری نیز به فروش بروند. در مورد ابعاد و قطر این کانال‌ها نیز می‌توان به همین شکل صحبت کرد. به طوری که هر چقدر قطر و ابعاد این کانال‌ها بیشتر باشد، قیمت آن‌ها نیز بالاتر می‌رود. برای اطلاع از قیمت می‌توانید به فروشگاه‌های فروش این محصولات مراجعه نمایید. در این مقاله شما را با کانال پیش ساخته و کاربردهای مختلف این کانال‌ها آشنا کردیم. کانال پیش ساخته می‌تواند برای عبور تاسیسات و کابل‌های برق و یا آب مورد استفاده قرار گیرد. بسته به کاربرد و نوع محصولی که در این کانال‌ها وجود دارند، آن‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های خاص خودشان را دارند.