اتصالات سیستم کانال چهارگوش

انواع زانویی های قابل ساخت از زانویی ها برای اتصال دو کانا ل توزیع هوای غیر هم جهت با سطح مقطع یکسانیا متفاوت استفاده می شود. زانویی ها در ابعاد و زوایای گوناگون و با انواع شعاع های انحنا قابل تولید می باشد.

مصارف:

سه راهی های قابل ساخت-کانال های توزیع هوای چهارگوش

استاندارد ها:

چهارراهی ها, کانال های توزیع هوای چهارگوش را به هم متصل می کنند و با ویژگی های متنوعی اعم از

جدول مشخصات فنی عایق ST FLEX-K

انواع شلواره های قابل ساخت شلواره ها برای انشعاب متقارن یا نامتقارن کانال مورد استفاده قرار می گیرند و به صورت مستقیم یا زاویه دار (90 و 45 و ... ) تولید می شوند.انواع تبدیل های قابل ساخت از تبدیل ها برای اتصال کانال های توزیع هوای چهارگوش با مقاطع مختلف به یکدیگر استفاده می شود. تبدیل ها در انواع متفاوتی قابل تولید هستند.
محصولات مرتبط

محصولات مرتبط این محصول را می توانید ببینید
اتصالات کانال چهارگوش

خرید اتصالات کانال چهارگوش

انتقال هوا در بخش‌های مختلف ساختمان نظیر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از طریق اتصالات کانال انجام می‌شود. این اتصالات با شکل‌های مختلف گرد و چهارگوش طراحی و تولید می‌شوند. در صورتی که می‌خواهید بدانید اتصالات کانال چهارگوش چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد این مطلب را تا آخر بخوانید. 

اتصالات کانال چهارگوش چیست؟ 

اتصالات کانال چهارگوش ابزار کاربردی و مناسبی برای انتقال هوای تهویه شده است که می‌تواند هوای موجود در محیط را با هوای تازه جابه‌جا کند. بنابراین استفاده از این اتصالات در سیستم‌های تهویه مطبوع نظیر دستگاه‌های هواساز، داکت اسپلیت، یونیت هیتر، کولر آبی، ایرواشر و داکت فن کویل یا سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی ضروری است. سانا داکت شما را به خواندن مقاله قیمت ورق گالوانیزه برای کانال هوا دعوت میکند.

ویژگی‌های اتصالات کانال چهارگوش

برای آشنایی بهتر با اتصالات کانال چهارگوش لازم است با ویژگی‌های آن آشنا شوید و مناسب‌ترین محصول را انتخاب کنید. 

هزینه نصب و نگهداری پایین اتصالات کانال چهارگوش

کانال‌های چهارگوش در ساختمان‌های مختلف برای نصب دستگاه‌های تهویه مورد استفاده قرار می‌گیرند و هزینه نصب و نگهداری مناسبی دارند. اما در صورتی که بخواهیم آن را با اتصالات کانال گرد مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که هزینه نصب کانال‌های چهارگوش نسبت به کانال‌های گرد بیشتر است. 

استحکام و تنوع بالای ابعاد

کانال‌های چهار گوش از تجهیزات کاربردی و مناسبی هستند که به دلیل شکل‌پذیری بالا و استحکام قابل قبولی که دارند بسیار مورد توجه هستند. این تجهیزات مطابق با استانداردهای طراحی و تولید کانال به صورت دستی و صنعتی طراحی و تولید می‌شوند. 

قابلیت نصب بدون محدودیت مکانی

یکی از مزیت‌های مهم استفاده از اتصالات کانال چهارگوش این است که می‌توان بدون محدودیت آن را در هر مکانی نصب کرد. از طرف دیگر محدودیتی برای نصب اتصالات کانال چهارگوش برای ارتفاع‌های مختلف وجود ندارد.شما میتوانید برای کسب اطلاعات و یا خرید کانال راسته گالوانیزه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قابلیت تعمیر اتصالات چهارگوش

 هر ابزار و وسیله‌ای که در ساختمان نصب می‌کنیم ممکن است به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشد. زیرا استفاده طولانی مدت از ابزارها و وسایل مختلف موجب ایجاد نقص و خرابی می‌شود. مزیت مهم استفاده از اتصالات کانال چهارگوش این است که در صورت نیاز به تعمیر به راحتی می‌توان این کار را انجام داد. تعمیر اتصالات چهارگوش کار سختی نیست و اغلب تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند. از طرف دیگر هزینه تعمیر هم خیلی بالا نیست و موجب زحمت یا ایجاد مشکل نمی‌شود. به طور مثال یکی از موارد خرابی اتصالات چهارگوش، آسیب‌ها و تورفتگی‌هایی است که روی اتصالات چهارگوش انجام می‌شود که تعمیر آن نیاز به تخصص و دانش خاصی ندارد، از طرف دیگر به راحتی و با صرف هزینه کم می‌توان آن را تعمیر کرد.

قابلیت استفاده در مکان‌های تنگ

 یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از اتصالات کانال چهارگوش این است که می‌‌توان در فضاهای بسته و تنگ از آن استفاده کرد. در چنین فضاهایی استفاده از کانال‌های گرد امکان‌پذیر نیست و جای زیادی اشغال می‌کند، در حالی که کانال چهارگوش علاوه بر اینکه منظره بهتری ایجاد می‌کند، می‌تواند در محیط‌های خاص و کوچک هم مورد استفاده قرار بگیرد. 

مناسب سیستم‌های با فشار کم

اتصالات کانال چهارگوش در سیستم‌هایی که فشار کمی دارند یا در ارتفاع کوتاهی هستند قابل نصب است. این ویژگی از نظر کاربران دور نمی‌ماند و به عنوان یک مزیت مهم تلقی می‌شود. با تمام مزایای که برای نصب و استفاده از اتصالات کانال چهارگوش بیان کردیم، لازم است بدانید یکی از محدودیت‌های مهم این کانال‌ها، اتصالات تیز و برنده‌ای است که احتمالا در گوشه و کنار کانال‌ها مشاهده می‌شود و نیاز به عایق‌کاری دارد. همچنین ممکن است به دلیل اتصالات طولی و عرضی متعددی که در کانال‌‌های چهارگوش مشاهده می‌شود، اصطکاک هوا بیشتر شود، در نتیجه میزان نشتی هوا هم افزایش پیدا کند و عملکرد کانال کاهش پیدا کند. البته تعمیرکاران نمی‌توانند تمام منافذ و درزها را بپوشانند، زیرا این کار باعث می‌شود، سیستم تهویه دچار مشکل شود و کنترل و عیب‌یابی آن سخت شود.

تولید کانال چهارگوش

در گذشته طراحی و تولید کانال‌های چهارگوش به صورت سنتی انجام می‌شد. اما در حال حاضر اتصالات کانال‌های چهار گوش با استفاده از جدیدترین فناوری روز دنیا طراحی و تولید می‌شوند و نسبت به روش‌های سنتی سرعت بالاتری دارند، از طرف دیگر پرت و هدر رفت کمتری دارند.  سانا داکت مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز کانال منعطف را در اختیار شما قرار دهد.

هزینه نصب اتصالات کانال چهارگوش

یکی از دغدغه‌های متداول کسانی که قصد نصب اتصالات چهارگوش دارند این است که به چه میزان بودجه‌ای برای نصب آن احتیاج دارند. واقعیت این است که نمی‌توانیم قیمت دقیق و ثابتی برای نصب اتصالات کانال چهارگوش به شما اعلام کنیم. زیرا عوامل مختلفی بر قیمت آن تاثیر دارد. موارد زیر مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که قیمت اتصالات کانال چهارگوش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

جنس اتصالات کانال چهارگوش

یکی از مهم‌ترین عواملی که قیمت اتصالات کانال را تحت تاثیر قرار می‌دهد، جنس آن است. از ورق‌های گالوانیزه یا ورق‌های فایبر گلاس برای طراحی و تولید اتصالات کانال استفاده می‌شود. اما لازم است بدانید ورق‌های فایبر گلاس نسبت به ورق‌های گالوانیزه هزینه بیشتری دارند و قیمت نهایی نصب را بالا می‌برند. 

 کیفیت و مرغوبیت متریال مورد استفاده

یکی دیگر از عوامل مهمی که قیمت طراحی و نصب اتصالات کانال چهارگوش را تحت تاثیر قرار می‌دهد، کیفیت و مرغوبیت متریالی است که برای ساخت اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعا زمانی که از متریال‌های درجه یک و مرغوب برای طراحی و تولید اتصالات کانال استفاده کنید، هزینه طراحی و نصب بالاتر می‌رود. اما دقت داشته باشید که در عوض ماندگاری و طول عمر آن بیشتر می‌شود. بنابراین بهترین راه برای استفاده طولانی مدت و جلوگیری از صرف هزینه‌های نگهداری و تعمیر این است که از مواد اولیه درجه یک استفاده کنید. 

ابعاد اتصالات چهارگوش

 یکی دیگر از موارد بااهمیتی که بر قیمت طراحی و نصب اتصالات چهارگوش تاثیر می‌گذارد، ابعاد آن است. قطعا هر چقدر ابعاد اتصالات بزرگ‌تر باشد و در مقیاس وسیع‌تری انجام شده باشد، هزینه طراحی و نصب آن هم بالاتر می‌رود. جمع بندی اتصالات کانال چهارگوش از ابزارهای کاربردی و مناسبی است که در ساختمان‌های مختلف برای استفاده از سیستم‌های تهویه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کامل و دقیقی درباره اتصالات کانال چهارگوش و مزایای نصب آن در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد.