استفاده از دریچه‌های مناسب در سیستم تهویه مطبوع می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. به طوری که در حال حاضر بسیاری از افراد متخصص در زمینه ساختمان سازی ترجیح می‌دهند که از دریچه‌های خاص و جذاب به‌عنوان نمایی برای ساختمان استفاده کنند. در میان دریچه‌های تولید شده در ایران، دریچه خطی اسلوت یکی از بهترین گزینه هاست که با ظاهر جذاب و کیفیت بالای خودش، می‌تواند برای محیط‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرد. اگر قصد اطلاع از جزئیات دریچه خطی مدل اسلوت را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با جزئیات این دریچه و قابلیت‌های آن آشنا شوید.

دریچه خطی اسلوت چیست؟ 

 برای ایجاد سیستم تهویه مطبوع در یک ساختمان تجاری و مسکونی، حتما می‌بایست از ابزارهای مخصوصی استفاده شود. بدیهی است که هیچ ابزاری به اندازه دریچه برای این سیستم‌ها حائز اهمیت نیست؛ چون به هر حال اگر دریچه برای این سیستم‌ها در نظر گرفته نشود، دمش و مکش توسط آن‌ها قابل انجام نیست. این دریچه‌ها شامل محفظه فلزی باریک و بلند هستند که مجموعه‌ای از لوورها و گریل‌ها را تشکیل می‌دهند. نحوه نصب این دریچه‌ها به گونه‌ای است که دقیقا هم سطح با دیوار یا سقف قرار می‌گیرند. به همین خاطر به غیر از عملکرد مناسب، این دریچه‌ها دارای ظاهر جذابی نیز می‌باشند. دریچه خطی یکی از انواع دریچه‌های موجود در بازار است که می‌تواند برای سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده قرار گیرد. این دریچه‌ها دارای ظاهر خطی هستند و می‌توانند با شیارهای 1 تا 8 عدد در یک مکان نصب شوند. امکان توزیع گرمایش و سرمایش به‌صورت یکنواخت توسط این دریچه‌ها این امکان را می‌دهد تا هوای مطبوع در این فضا با بهترین شرایط توزیع پیدا کند. از جمله مزایای دریچه خطی مدل اسلوت، ساختار خاص این دریچه است که باعث می‌شود هوا به صورت یکنواخت و با فشار ثابت در پشت دریچه جریان پیدا کند. بنابراین، چه این دریچه‌ها به صورت دمشی مورد استفاده قرار گیرند، چه به صورت مکشی، می‌توانند با توزیع هوای یکنواخت عملکرد بسیار مناسبی داشته باشند.سانا داکت شما را به خواندن مقاله دریچه سقفی کلاف پهن دعوت میکند.

 کاربرد دریچه خطی اسلات 

دریچه خطی اسلوت به گونه‌ای طراحی شده است که امکان انتقال هوای گرم و خنک را به درون یک فضا دارد. این دریچه‌ها با ساختار خاص خودشان می‌توانند هم به عنوان مکش مورد استفاده قرار گیرند، هم به عنوان یک دریچه برای دمش. بنابراین، از جمله کاربردهای دریچه خطی را می‌توان به دو دسته زیر تقسیم‌بندی کرد. 

 سیستم مکش با دریچه اسلوت

 در هر فضا برای اینکه هوا متعادل شود، نیاز به ایجاد دو دریچه برای مکش و دمش هوا است. دریچه مکش که نقش مکش هوای آلوده و نامناسب را دارد، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی مطبوع کردن هوای یک فضا داشته باشد. دریچه خطی مدل اسلوت می‌تواند به عنوان سیستم مکش مورد استفاده قرار گیرد. به طوری هوای داخل یک فضا را مکش کرده و جمع آوری می‌کند. در نهایت می‌توان با کمک کانال کشی‌های مناسب، این هوا را به سمت بیرون منتقل کرد. 

 سیستم دمش با دریچه اسلوت 

دریچه خطی اسلوت می‌تواند برای دمش هوای گرم و سرد مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت دریچه‌ها هوای گرم و خنک را از سیستم تهویه مطبوع دریافت می‌کنند و پس از عبور از کانال‌های مناسب، از طریق دریچه اسلوت به سمت یک محیط انتقال می‌دهند. این سیستم دمشی به واسطه توزیع یکنواخت هوای خنک و گرم، به هیچ وجه باعث ایجاد هوای نامتعادل از نظر دمایی نمی‌شود. از طرفی زیبایی سیستم دمش با دریچه خطی مدل اسلوت و امکان استفاده از آن‌ها به عنوان یک نما در ساختمان، باعث شده تا بتوانیم آن‌ها را در سقف و دیوار مورد استفاده قرار دهیم.با معرفی و بررسی دریچه های دیواری توسط برند سانا داکت همراه ما باشید. 

 انواع دریچه خطی اسلوت

 دریچه خطی مدل اسلوت، یکی از انواع دریچه‌های خطی موجود در بازار است که امکان سفارشی سازی آن با طرح‌ها و مدل‌های متنوع وجود دارد. این دریچه خطی می‌تواند بر اساس طرح مورد نظر، به شکل ساده و یک منحنی طراحی شود. امکان نصب هر یک از انواع این دریچه‌های خطی بر اساس نیاز و درخواست مشتری وجود دارد. بنابراین، برای هر مکانی امکان نصب دریچه‌های خطی اسلوت با توجه به کارایی مورد نظر وجود دارد. این موضوع تنوع دریچه‌های خطی موجود در بازار را بالا برده و باعث شده تا بتوانیم آن‌ها را بر اساس تعداد اسلوت نیز به دسته بندی‌های مختلف تقسیم بندی کنیم. به طور کلی، امکان ساخت این دریچه‌های خطی بر اساس نیاز یک مجموعه به صورت دو شیاره تا ده شیاره وجود دارد. منظور از شیار همان دریچه‌هایی هستند که امکان خروج هوای خنک را فراهم می‌کنند. استفاده از دریچه‌های خطی دو اسلوت، برای مکان‌هایی که دارای فضای کوچک هستند مناسب‌تر است؛ اما هر چقدر که فضا بزرگ‌تر می‌شود، باید تعداد اسلات‌های دریچه بیشتر شود تا بتوانیم هوای مطبوع بیشتری را وارد فضای داخلی کنیم.

 مزایای دریچه خطی اسلوت

 حال که با انواع و کاربردهای مختلف دریچه خطی اسلوت آشنا شدید، نوبت به آن رسیده که در مورد مزایای این دریچه‌های خطی نیز اطلاعات کسب کنید. به طور کلی، این محصولات نسبت به سایر دریچه‌های تهویه مطبوع که هوا را به صورت غیر یکنواخت در یک فضا منتشر می‌کردند، مزایای بسیار بیشتری را به دنبال دارند. همین موضوع باعث شده تا این دریچه‌ها در بسیاری از فضاها مانند هتل‌ها، مراکز اقامتی و ... مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به دیگر مزایای دریچه‌های خطی اسلوت اشاره می‌کنیم. زیبایی دکوراتیو یکی از مهم‌ترین مزایای دریچه خطی مدل اسلوت، زیبایی آن است. این دریچه‌ها با ساختار خاص و ساده خودشان می‌توانند برای فضاهای مدرن و لوکس گزینه خوبی باشند. به خصوص اینکه به صورت یکنواخت روی سقف یا دیوار نصب می‌شوند و فضای اضافه‌ای را ایجاد نمی‌کنند. پخش هوای مطبوع به‌صورت یکنواخت دریچه خطی عملکردی مشابه با دریچه‌های رایج و قدیمی موجود در بازار ندارد. این دریچه‌ها می‌توانند هوا را به صورت یکنواخت در یک محیط پخش کنند. این موضوع به ویژه در زمانی که نیاز به کنترل کردن هوای مطبوع در یک فضای بزرگ باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد. امکان انتخاب تعداد شکاف‌های خروج هوا دریچه‌های خطی می‌توانند هوای مناسبی را از شکاف‌های خود خارج کنند. امکان انتخاب این تعداد از شکاف‌ها بر اساس نظر مشتری و متراژ فضا وجود دارد. این در حالی است که در برخی از دریچه‌های سیستم تهویه مطبوع، چنین قابلیت‌هایی وجود ندارد. نصب ساده و سریع دریچه نصب دریچه خطی اسلوت به‌صورت سریع و ساده قابل انجام است. شما می‌توانید به منظور بازسازی و یا ساخت سیستم تهویه مطبوع جدید، از این دریچه‌ها استفاده نمایید. امکان اجرا به‌صورت زاویه‌دار یکی دیگر از مزایای دریچه خطی مدل اسلوت، امکان نصب آن به صورت دیواری و سقفی است. همچنین می‌توان این دریچه را در کنج‌ها و گوشه‌های دیوار و سقف در زاویه دلخواه طراحی و نصب نمود. بنابراین، هیچ محدودیتی برای نصب و اجرای این دریچه‌های خطی وجود ندارد. امکان نصب روی انواع سقف و دیوار محل‌های نصب دریچه خطی اسلوت بسیار متنوع است و می‌توان این دریچه‌ها را روی سقف کاذب، سقف گچی، دیوار گچی و رنگ شده نصب کرد. این موضوع محدودیت‌های ناشی از نصب دریچه‌های خطی را برای ساختمان‌های قدیمی و نوساز کاهش می‌دهد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات و یا خرید دریچه آمسترانگ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت دریچه مدل اسلوت خطی

 یکی از سوالات رایجی که از سوی مشتریان برای خرید دریچه‌های خطی پرسیده می‌شود، این است که قیمت این دریچه‌ها چقدر است؟ به طور کلی، عوامل زیادی می‌توانند روی قیمت دریچه خطی مدل اسلوت تاثیرگذار باشند که یکی از آن‌ها، جنس این دریچه‌ها است. بسته به نوع فلز و آلیاژ به کار رفته در دریچه‌های خطی اسلوت، این محصولات دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. به طوری که هر چقدر آلیاژ به کار رفته مقاوم‌تر و باکیفیت‌تر باشد، می‌توانیم شاهد بالا رفتن قیمت آن‌ها باشیم. نکته دیگر اینکه قیمت دریچه خطی اسلوت، تحت تاثیر تعداد اسلوت یا همان شیارهای به کار رفته در این دریچه‌ها نیز هست. به طوری که هر چقدر این تعداد بیشتر باشد، قیمت این دریچه‌ها نیز بالاتر می‌رود. باید توجه داشت که همه چیز می‌بایست بر اساس شرایط یک مکان انتخاب شود. بنابراین، بخشی از هزینه قابل کنترل است و بخشی دیگر قابل کنترل نبوده و حتما باید افراد برای داشتن یک سیستم تهویه مطبوع باکیفیت، از دریچه‌های خطی مناسب نیز استفاده کنند؛ حتی اگر هزینه‌های آن‌ها بالا رود.

 خرید دریچه مدل خطی اسلوت با رنگ الکترواستاتیکی 

یکی از انواع دریچه‌های خطی موجود در بازار، دریچه‌هایی هستند که با جنس فلز طراحی و تولید شده‌اند؛ اما برای اینکه مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی افزایش پیدا کند، روی آن‌ها یک پوشش رنگ الکترواستاتیکی قرار داده شده است. با خرید دریچه خطی اسلوت با رنگ الکترواستاتیکی، علاوه بر اینکه می‌توانید رنگ دلخواه دریچه را انتخاب کنید؛ می‌توانید تا چندین سال از این دریچه‌ها استفاده نمایید، بدون اینکه شاهد خوردگی و پوسیدگی آن‌ها باشید. در این مقاله در مورد دریچه خطی اسلوت و کاربردهای مختلف آن صحبت کردیم. همانطور که اشاره شد، این دریچه‌ها امکان ساخت در ابعاد و اندازه‌های مختلف را دارند. همچنین می‌توان تعداد شیارهای این دریچه‌ها را بر اساس نظر مشتری سفارشی‌سازی کرد. در صورت نیاز به خرید این دریچه‌ها، کافیست که آن‌ها را بر اساس نیاز خود با جنس و تعداد شیارهای مورد نظر سفارش دهید.